Gökdelen İnşaatı

/ / İnşaat
Gokdelen-Insaati-800x600-1

Gökdelen İnşaatı

Gökdelen inşaatı alanında CNR Grup İnşaat proje tasarım çözümlerini profesyonel bir kanaldan bulabilirsiniz. İnşaat sektöründe İstanbul Avrupa Yakası’nda çalışmalarımızı yapmaktayız.

İnşaat şirketi tasarım projelerimiz arasında gökdelen inşaatı en ayrıcalıklı olanlardandır. Gökdelen yapımı özel bir mühendislik çözüm istediğinden detaylı bir çalışma yapıyoruz.

Gökdelen İnşaatında Yapım Süreci

Gökdelenler yüksek katlı binalar olarak çok sayıda kişinin aynı yerde konaklamasını sağlayabilir. Ayrıca çalışma alanı bakımından da yukarı doğru bir avantaj sağlar. Binaların sağlamlığının mühendislik açıdan değerlendirilmesi kritik bir konudur.

Şiddetli rüzgarlar ve depremlerde gökdelenlerin sağlıklı bir şekilde varlığını sürdürmesi gerekir. Esnek zemin sağlayan mekanizmaları tasarım projesi aşamasında çok ince şekilde hesaplamaktayız.  Gökdelen tasarımında ana bina ve çevresindeki binaların modellemesi de hesaplanmaktadır. Doğal felaketlere dayanıklılıkta tüm faktörler ele alınacaktır.

Yüzlerce metre yükseklikteki gökdelenler tasarım konusunda ayrıcalıklı bir çalışma sunuyoruz. Büyük bir binanın doğa güçlerine karşı da duracağını bilerek ilerlemekteyiz. Ayakta kalacağı garantili olarak test edilen gökdelenlerde her element ayrı şekilde düşünülmektedir.

İstanbul gökdelenlerine bakıldığında genellikle iş merkezlerine odaklandığı görülmektedir. Yurt dışında, özellikle Asya ülkelerinde daha çok konaklama için yüksek binalar yapılır. Doğal afetlerle mücadele eden gökdelen inşaatı CNR Grup İnşaat farkıyla gündeme gelecektir.

Çelik İnşaat Malzemeleri

Çelik alt yapılar son senelerde ağırlık ve dayanıklılık bakımından sıkça tercih edilmektedir. Depreme dayanıklı çelik yapılarda 500 metrelik binalar da dahil beklentileri karşılayacaktır. Binaların yükseklik ve diğer özelliklerine göre çelik malzemenin kullanım büyüklüğü değişmektedir.

Gökdelen Beton Seçimi Tasarımı

Beton seçimi tasarım proje anlamında gökdelenlerin en kritik bölümlerinden biridir. Modern beton teknolojilerini takip ederek güncel seçim yapılmaktadır. Gökdelenlerde kullanılan özel beton marka ve modelleri konusunda bilgilendirme talep edebilirsiniz.

Gökdelen yapımı için proje hazırlık aşamasını başarılı bir şekilde tamamlayarak maliyet hesabı oluşturmaktayız. Gökdelen sayısına göre proje çözüm ortaklarımız istenen detayları sunacaktır. Dış etkenlere karşı dayanıklı beton malzemede iklimlendirme özellikleri önem kazanacaktır. Su geçirmez kolonlar sayesinde neme karşı ekstra direnç kazanan yapılar hazırlamaktayız.

Gökdelenlerde en çok dikkat edilen konulardan biri depremlerdir ve bu konuda güvenle işlem talebi oluşturabilirsiniz. CNR Grup İnşaat firması olarak geleceğe yatırım hedeflemekteyiz.