Restorasyon Çalışmaları

/ / İnşaat
Restorasyon-Calismalari-800x600-1

Restorasyon Çalışmaları

İnşaat firması restorasyon çalışmaları için CNR Grup İnşaat firmamıza başvurabilirsiniz. İstanbul Avrupa Yakası’ndaki faaliyetlerimiz profesyonel ortaklıklarla sürmektedir.

Kültürel değerlerin sürmesi için restorasyon çalışmaları giderek daha da önem kazanıyor. Geçmişte değeri bulunan mimari varlıkların bugün de canlılığını sürdürmesinde onarıcı, yenileyici çalışmalar proje kapsamında sürdürülmektedir.

Restorasyon Çalışmalarının Projelendirilmesi

Yapıların proje aşamasında sıfırdan hazırlanması ile var olan yapının onarılarak yenilenmesi farklı tasarımları gerektirecektir. Restorasyon tasarım projeleri esnasında var olan yapının daha iyi hale getirilmesi hedeflenir. Eski dönemlerde ne amaçla kullanılıyorsa buna yönelik kullanım hedefinden sapma olmayacaktır.

Restorasyon çalışmaları yapılırken öncelikle var olan orijinal dokunun korunmasına odaklanılacaktır. Tarihi, kültürel varlıkların önemini de muhafaza ederek titizlikle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

İstanbul illindeki mimari yapıların restorasyon çalışmaları ardından yenilenmesinde ideal bir çözüm sunuyoruz. Çalışmalarımızda binanın dış cephesi, iç kısımları en uygun şekilde yenilenmektedir.  Kültürel varlık kapsamındaki surlar, sütunlar, medrese benzeri binalar özel proje tasarımı ardından uygulamalı olarak incelenmektedir.

Restorasyon Yapımı Nasıldır?

CNR Grup inşaat firması olarak eski yapıların onarımında gerekli izinleri aldıktan sonra çalışmalarımızı başlatmaktayız. Formu bozulmadan eksikliklerin tamamlanmasına yönelik çalışmalarımızda belediye izinlerimiz sorunsuz şekilde ayarlanmaktadır. İstisna durumlarda çözüm ortaklarımızla görüşmeler yaparak net bilgilendirmeyi de sağlıyoruz.

 Deneyimli mimarlarımız restorasyon projelerini etkili bir şekilde hazırlamaktadır. Hayata geçirilecek olan çalışmalarda uygulama yetkisi mimarlara aittir.

Nedenler odaklanarak restorasyon çalışmalarının daha etkili biçimde sonlanmasını sağlıyoruz. Restorasyon tasarım proje ve uygulamalarının tamamlanmadan önce kontrollerini de eksiksiz şekilde yapmaktayız.

Teknik uygulamaların belirlenmesi konusunda yapının özelliklerini kaybetme derecesine bakılacaktır. Mimar çalışmaları esnasında ortaklarımızla görüşmelerini yaparak bir rota belirler. Restorasyonda olası risklerin de hesaplanması ardından uygulamalar gerçekleşecektir.

Karara varılan uygulamalar ardından çalışmalar tamamlanarak kontroller sağlanır. Eski ve yeni görünümlerin karşılaştırılmasında tekrar bir uygulama yapılacaksa da prosedür tekrar edecektir.

Restorasyon Maliyetleri Nasıl Belirlenir?

Yapıların onarım masrafları binanın kendisi ve talep edilen düzenleme süreciyle alakalı olacaktır. Her binanın restore edilme süreci aynı olmadığından kullanılan malzemeden tamamlanma süresine kadar işlem düşünülecektir.

Restorasyon tasarım projeleri ve diğer çözümler için randevu alarak ekibimizle görüşme yapabilirsiniz.