Proje Tasarımı

/ / İnşaat
Proje-Tasarimi-800x600-1

Proje Tasarımı

Tasarım proje çalışmalarında CNR Grup İnşaat farkını ilk andan itibaren hissedebilirsiniz. Güncellenen teknolojik alt yapımızla tasarımlarda fark yaratıyoruz.

Yapıların en temel ihtiyaçlarından biri proje tasarımı olduğu için aşamalı bir şekilde temelden ilerleme sağlamaktayız. İstanbul Avrupa Yakası’ndaki tasarım taleplerinizde yapı özelliklerine göre bir çalışma alanı sunuyoruz.

Proje Tasarımını Önemli Yapan Nedir?

Teknik uygulama aşamalarının başarılı bir şekilde sonlanması inşaatlarda en önemli kısımlardır. Proje tasarımlarındaki ilk aşamalar ilerleyen dönemlerin de belirleyicisi olacaktır. Temel detaylarda yer alan bilgiler proje üzerindeki bilgilere göre sürdürülecektir. Başka bir ifadeyle tasarımda yer alan her detay uygulama için bir rehber niteliğindedir.

Üretim inşa ve yenilik geliştirme detaylarında programsız bir uygulama düşünülemez. Tasarım projeleri aksatılmaması gereken bir temel olarak da düşünülebilir. Her adımda gereken bilgilerin bir projeye göre anlaşmalı olarak sürdürülmesi gerekir. Başka bir ifadeyle projenin taraflardan diğerlerinin de onayladığı varsayımıyla hayata geçirilmesi gerekmektedir.

Proje Tasarımlarının Süreleri

Müstakil evler, gökdelenler, butik yapılarda fark etmeksizin proje tasarımı süreçleri uzmanlarla gerçekleştirilecektir. Özellikleri yapıların durumuna göre değişeceğinden ayrıca bir çalışma süresinden bahsedilebilir.

  • Tek katlı müstakil projeler ile gökdelenlerin projeleri aynı mantık gibi görünse de uygulama süresi bakımından farklı olacaktır. Butik binalar, restorasyon çalışmalarının projeleri de ayrıca ele alınması gereken konulardır. Nasıl bir proje çalışması hesaplanıyorsa toplam sürede de değişiklikler görülebilir.
  • İyi bir proje tasarımının gerçekleşmesi için görüş farklarının ortadan kaldırılması ön görülür. Yapılması hedeflenen inşaat şirketi kararları için çözüm ortaklarının malzeme, görsel tasarım, kat sayısı veya diğer konularda hemfikir olması gerekir.
  • Projelerden bazıları daire bazlı düşünülebilirken bazıları binanın tamamına yönelik olabilmektedir. Tek daire bazlı projelerde alıcı müşterinin beklentilerine göre ilerleme sağlanacaktır. Bina proje tasarımlarında ise daha kapsamlı kararlar ve değerlendirmeler ele alınabilir.  

Ofis Konaklama Projeleri

Binaların amacıyla proje tasarımlarının bağlantısı oldukça güçlüdür. Binalar konaklama amacıyla hazırlanacaksa ayrı iş yeri odaklıysa ayrı ele alınabilir. İhtiyaçlara göre detaylarda farklar olabilmektedir. Günümüzde bazı alışveriş merkezi projelerinde hem konaklama hem de diğer detaylar aynı alanda projelendirilmektedir. CNR Grup inşaat firması olarak başvurularınızı bekliyor ve görüşmeleriniz için randevu oluşturuyoruz.